Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, bir pazarlama bileşenidir. Cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi dijital ortamda hizmetlerin veya ürünlerin tanıtımının yapıldığı pazarlama aracıdır. Müşteriyi ürüne çekmek olarak tarif edilebilir. Dijital pazarlama geleneksel pazarlamaya göre daha az maliyetlidir ve daha fazla kitleye ulaşmak mümkündür. Gün geçtikçe popülerliği artmaktadır.

Dijital pazarlama için 2017’de ilk adımları atılan Prohizmet Dijital Ajans firmamızdan destek alabilirsiniz. Çok yönlü hizmet anlayışı ile dijitalde ihtiyacınız olan her şeyi sağlayabilecek, fark yaratan tasarımları ile isteklerinize hızlı şekilde dönüş yapan bir markadır.

Dijital pazarlama artık firmalar için tercih değil bir nevi zorunluluğa dönmüş durumdadır. Teknolojik bir çağın tam ortasında bulunduğumuzdan dolayı gerek bireysel gerek kurumsal ihtiyaçlar için dijital pazarlama teknikleri kullanmak oldukça önemlidir.

Dijital pazarlama uzmanları şirket imajını güçlendirmek ve şirketin büyümesini sağlamak amacı ile çalışmalar yaparlar. Uzmanlar, yenilikçi stratejiler geliştirirler ve olağan kitleden daha fazla kitlelere ulaşmayı hedeflerler.

 

Dijital Pazarlama Teknikleri

İçerik pazarlama

E-posta pazarlama

B2B pazarlama (firmadan firmaya)

Pazarlama ortaklığı

Sosyal medya yönetimi/danışmanlığı

Mobil pazarlama

Arama motoru optimizasyonu (SEO)

Arama motoru pazarlaması (SEM)

Sosyal medya pazarlaması

Satış ortaklığı

Yeniden pazarlama (remarketing)

Google Adwords reklamları

Influencer marketing

 

Dijital Pazarlama Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama hedef kitlenin belirlenmesinde önemlidir. Tıklanma, tekrar oynatma ve görüntülenme gibi verilere ulaşılabileceği için olağan durumu istediğiniz şekilde kolaylık ile yönetebilirsiniz. Özel pazarlama teknikleri ile hedef kitleye ulaşmak daha kolaydır ve daha net sonuçlara ulaşmamız mümkündür. Elinizdeki düşük bütçeler ile en yüksek verimi elde edersiniz.

Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?